Vývojový projekt Advanced Materials-JTJ - Vysokokapacitní Li akumulátor s 3D elektrodami vstupuje do finální fáze - příprava velkovýroby

17.03.2016 16:08

Nápad na vývoj zcela nového konstrukčního typu lithiového akumulátoru se silnovrstvými elektrodami využívající nanomateriály se zrodil v Advanced Materials před více než sedmi lety. Vývoj byl realizován v rámci společné firmy HE3DA s.r.o. s využitím ryze privátních zdrojů financování. Náročný vývoj dospěl na sklonku roku 2015 k vytvoření průmyslového prototypu akumulátoru o kapacitě 1 kWh. 

Dalším přirozeným krokem projektu, který se zrodil v Advanced materials-JTJ, je prechod k masové průmyslové výrobě. Tato etapa však vyžaduje velký objem investic, řádově stamiliony EUR. Od druhé poloviny roku 2015 proto společnmost HE3DA intenzivně vyhledávala vhodného strategického partnera s nímž by mohla společně vybudovat závod na masovou výrobu nové baterie. V březnu 2016 se takového investora podařilo nalézt. Je jím čínský podnikatel Chu Jüan-pin, který se rozhodnul do další faze rozvoje projektu HE3DA vložit 100 milionů EUR. 

Zprávu o investici přinesly Hospodářské noviny v článku "Český vědec vyrobil revoluční baterii. Číňané do ní investují 2,7 miliardy korun" (odkaz na článek). 

Článek ke stažení:                                    

V souvislosti s informací o vstupu čínského investora uveřejnila DVTV rozhovor s J. Procházkou