Čistění vody

Fotokatalytické aplikace mají obrovskou perspektivu využití při čistění vody od nebezpečných cizorodých látek a mikroorganismů. Zabýváme se vývojem dvou skupin aplikací využívajících fotoaktivního nanooxidu titaničitého.

  

  • První skupinou jsou speciální suspenze kombinující fotokatalytický účinek nano TiO2 v interakci s dalšími minerálními látkami při přímé aplikaci do znečistěné vody. Pod pracovním názvem FN® Aqua připravujeme prostředky pro nechemické (bezchlórové) ošetření vody v bazénech a také pro jednoduchou nechemickou (fyzikální) dekontaminaci vody od mikroorganismů a chemických látek bez nutnosti použití složitých zařízení.
  • Druhou skupinou je využití funkčních nátěrů FN® pro vytváření fotokatalytických povrchů součástí  čističek vody. Aktivně se podílíme na vývoji takových zařízení v rámci mezinárodního projektu AQUA-PULSE.

Obrovskou výhodou využití fotokatalýzy pro čištění vody je její schopnost rozkádat i velmi nízké koncentrace obtížně odstranitelných látek jako jsou dioxiny. U některých typů zařízení lze jako zdroj pro fotokatalýzu využít denní světlo, a tím minimalizovat náklady na jejich provoz.

                                            

Video: Cíle projektu AQUA-PULSE: